«

»

Lut 25 2016

Wydrukuj to Wpis

Konkurs Literacki dla dzieci i młodzieży „Schwytaj Białego Kruka”.

slider-prp

Wydawnictwo „Ambaje” oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie ogłaszają III edycję konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. „Schwytaj Białego Kruka”.

Przedmiotem konkursu jest znalezienie i opisanie mało znanej, lecz interesującej książki polskiego lub zagranicznego autora. Oceniany będzie stopień oryginalności wybranej książki, interesujący sposób jej zaprezentowania oraz dodatkowo – ciekawa historia poszukiwań.

Najlepsze prace zostaną uhonorowane dyplomami i nagrodami książkowymi. Imiona i nazwiska laureatów oraz zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronach wydawnictwa i stronach instytucji zaprzyjaźnionych.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie recenzji ew. opisu wybranej książki pocztą internetową na adres: biuro@wydawnictwoambaje.pl

Praca powinna zawierać od 2 do 8 stron znormalizowanego maszynopisu (1 strona to 1800 znaków ze spacjami), czcionka Arial lub Times New Roman o wielkości 12 p. Do pracy należy dołączyć adres mailowy, imię i nazwisko autora, wiek oraz dane kontaktowe. W przypadku uczestników niepełnoletnich konieczne jest także przesłanie zgody rodzica lub opiekuna prawnego na opublikowanie pracy.

Konkurs przeznaczony jest dla uczestników do lat 19.

Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2016 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 30 kwietnia 2016.

Regulamin

Regulamin konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. „Schwytaj Białego Kruka”
Wydawnictwo „Ambaje” oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie ogłaszają III edycję konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. „Schwytaj Białego Kruka”.

 1. Temat konkursu
  Przedmiotem konkursu jest znalezienie i opisanie mało znanej, lecz interesującej książki polskiego lub zagranicznego autora. Oceniany będzie stopień oryginalności wybranej książki, interesujący sposób jej zaprezentowania oraz dodatkowo – ciekawa historia poszukiwań.
 2. Kryteria
  Kreatywność, samodzielność myślenia. Umiejętność samodzielnego poszukiwania i wyboru wartościowej, choć niekoniecznie znajdującej się na listach bestsellerów książki i ciekawy sposób jej zrecenzowania. Nagrodzona zostanie także historia poszukiwań.
 3. Nagrody
  Najlepsze recenzje zostaną uhonorowane dyplomami i nagrodami książkowymi. Imiona i nazwiska laureatów oraz zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronach wydawnictwa i stronach instytucji zaprzyjaźnionych.
 4. Jury
  Prace oceniane będą̨ przez jury wyznaczone przez Organizatora. Jury konkursu: Beata Anna Symołon – teatrolog, krytyk literacki, publicystka, autorka, twórczyni Salonu Artystycznego SABAS w Krakowie.
  Beata Kania – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, organizatorka konkursów, wydarzeń artystycznych, literackich i edukacyjnych.
  Dorota Bałuszyńska-Srebro – teatrolog, autorka książek oraz reżyser teatrów dzieci i młodzieży.
 5. Zasady uczestnictwa
  Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie recenzji ew. opisu wybranej książki pocztą internetową na adres: biuro@wydawnictwoambaje.pl
  Praca powinna zawierać od 2 do 8 stron znormalizowanego maszynopisu (1 strona to 1800 znaków ze spacjami), czcionka Arial lub Times New Roman o wielkości 12 p. Do pracy należy dołączyć adres mailowy, imię i nazwisko autora, wiek oraz dane kontaktowe. W przypadku uczestników niepełnoletnich konieczne jest także przesłanie zgody rodzica lub opiekuna prawnego na opublikowanie pracy.
 6. Wiek uczestników
  Konkurs przeznaczony jest dla uczestników do lat 19.
 7. Terminy
  Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2016 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 30 kwietnia 2016.
 8. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych na potrzeby konkursu (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r., Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926, z późn. zm.).
 9. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na późniejszą publikację nadesłanej pracy na stronach internetowych wydawnictwa Ambaje, Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie oraz instytucji zaprzyjaźnionych.

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/konkurs-literacki-dla-dzieci-i-mlodziezy-schwytaj-bialego-kruka/