Wydrukuj to Strona

Ogólnopolski konkurs literacki „Płynąć pod prąd”

Gimnazjum nr 19 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu
oraz
Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny
zapraszają
uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
do udziału
w V OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM
„PŁYNĄĆ POD PRĄD”

Temat pracy konkursowej:

Zbigniew Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” napisał o tych, którzy „(…) płyną pod prąd (…) ‘‘, że są spadkobiercami „(…) Gilgamesza, Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów (…)”. Przedstaw w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, rodzinnej, który był lub jest wierny podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia.

Regulamin, kryteria oceny pracy i inne szczegóły.

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/ogolnopolski-konkurs-literacki-plynac-pod-prad/