Wydrukuj to Strona

Osiągnięcia naukowe

2013/2014/2015

Nazwa konkursu Organizator Termin Sukces 
Kulturalne Miasto Wrocław Biblioteka
Zespołu Szkół nr 18
we Wrocławiu
marzec
2015 r.
III miejsce
drużyna w składzie:

  • Ewa Dobrowolska (1c)
  • Zofia Kołaczkowska (1b)
  • Wiktor Zubek (2b)
Wystartuj zawodowo w przyszłość Międzyszkolny Ośrodek
Wspierania Aktywności
Zawodowej
w Centrum Kształcenia
Praktycznego we Wrocławiu
marzec
2015 r.
III miejsce
drużyna w składzie:

  • Aleksandra Szarameta (3c)
  • Karolina Czuryło (3c)
  • Paulina Pawyza (3c)
Liga Naukowa XIV LO we Wrocławiu grudzień 2014/
styczeń 2015
Najlepsze wyniki w szkole, reprezentanci w etapie międzyszkolnym:Tomasz DobrowolskiDamian WalaszczykHanna GawęckaEwa Dobrowolska
MiędzygimnazjalnyKonkurs Recytatorski Gimnazjum nr 19 2014 r. Wyróżnienie dlaA. Jaroszyk
XV Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli listopad 2014 wzięcie udziału w etapie powiatowym z bloku przyrodniczego:Ola SzarametaMalwina NowakTomasz Dobrowolski
Alfik Matematyczny Jersz Łowcy Talentów listopad 2014 Z 1 klasy:Ewa Dobrowolska 39 miejsce w województwieSebastian Blecharz 44 miejsce w województwieZ 3 klasy:

Damian Walaszczyk 60 miejsce w województwie

Tomasz Dobrowolski 70 miejsce w województwie

Paweł Musiał 71 miejsce w województwie

Przegląd Teatrów Szkolnych
„Zielona Gęś”
ZS nr 9, Multicentrum,
Teatr Lalek,
2014 r. 1. Wyróżnienie dla zespołu za przedstawienie wg „Odysei” Homera2. Wyróżnienie indywidualne dlaB. Sambora za kreację aktorską
Olimpiada Matematyczna SEM Stowarzyszenie na rzecz edukacji matematycznej listopad 2014 Najlepsze wyniki w części szkolnej:Bernard SartysDamian WalaszczykMarek Moskal
zDolny Ślązak DODN Wrocław październik 2014 Najlepsze wyniki w szkole:
Tomasz Dobrowolski 23p/30Maciej Radecki 21p/30Damian Walaszczyk 20p/30Ewa Dobrowolska 19p/30 
Matematyka i Ekonomia WCDN marzec 2014 Uczestnicy etapu międzyszkolnego:Tomasz JanikMarta FabrowskaMaciej Radecki 
Kangur Matematyczny Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych marzec 2014 Najlepszy wynik z 2 klas:Damian WalaszczykNajlepszy wynik z 3 klas:Tomasz Janik
Liga Naukowa XIV LO we Wrocławiu 2014 r. Najlepsze wyniki w szkole, reprezentanci w etapie międzyszkolnym:Tomasz Janik,Ada Kretkowska,Damian WalaszczykTomasz Dobrowolski
zDolny Ślązak Gimnazjalista WCDN 2013 r. 2014 r. w II etapie:A. IdziakJ. Siepsiak
Alfik Matematyczny Jersz Łowcy Talentów listopad 2013 Najlepszy wynik z 1 klas:Tomasz TyszkaNajlepszy wynik z 2klas:Tomasz DobrowolskiNajlepszy wynik z 3 klas:

Tomasz Janik

Ogólnopolski Konkurs Herbertowski ZS w Lublinie 2013 r. II m. K. Krzykawiak, wyróżnienie  A. Idziak
zDolny Ślązak DODN Wrocław październik 2013 Tomasz Janik – przeszedł do etapu międzyszkolnego

2012/2013

Osiedlowy Konkurs: „Czy znasz historię Wielkiej Wyspy”:

  • I. miejsce: Szymon Grzesiak, Mateusz Janusz, Bartłomiej Podgórniak
  • II. miejsce: Konrad Kasica, Tomasz Kulczycki, Łukasz Fedak
  • III. miejsce: Joanna Korzeń, Anna Zielińska

Wyróżnienie w dzielnicowym konkursie recytatorskim: Bartłomiej Sambor

Konkurs Wiedzy o Wrocławiu organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wrocławia:

  • V. miejsce: Paweł Kubiszewski
  • X. miejsce: Paweł Stańczyk

Konkurs Matematyczny „Kangur”

  • 21. miejsce w województwie dolnośląskim – Paweł Mazur

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

  • Etap powiatowy: Damian Pająk

Zdolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego:

  • Etap powiatowy – Krystian Wojakiewicz

Konkurs Ogólnopolski Deutschfreund 2012:

  • Najlepszy wynik w szkole: Ewa Reder, Weronika Stasiak, Paulina Pawyza

Konkurs Ogólnopolski Sprachdoktor 2013

  • Najlepszy wynik w szkole: Aleksandra Jagusz, Paulina Pawyza

Zdolny Ślązak Matematyczny:

  • Paweł Mazur

Alfik Matematyczny

  • T. Dobrowolski, M. Janusz, A. Uchmanowicz

Matematyka i Ekonomia:

  • T. Janik, T. Hawro, M. Janusz

W XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu „Ziemia jest jedna – Cuda natury” Bartłomiej Podgórniak zdobył wyróżnienie, a praca Karoliny Nowackiej została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Niewidzialny świat” Martyna Gietz z kl. IIC zdobyła wyróżnienie, a praca Hanny Gietz z kl. IC została zakwalifikowana na wystawę.

Uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Podgórniak z kl. III C, wygrał VI Konkurs  Plastyczny „Żywioły”.

Weronika Stasiak z kl. IIC zajęła III miejsce w II Wrocławskim Konkursie Piosenki Włoskiej „Wrocławskie Sanremo”.

2011/2012

 

  • Konkurs Języka Angielskiego: Higt Flier. I miejsce w szkole (16. miejsce w województwie) Alicja Grześkowiak.
  • Piękno Przyrody – Kategoria Fotograficzna: Justyna Miśkowiec i Magdalena Kowalska zakwalifikowały się do II etapu konkursu
  • Ogólnopolski Konkurs – Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego – laureatem został Krzysztof Gieruń.
  • Konkurs Recytatorski Języka Niemieckiego – do finału zakwalifikowała się Natalia Czerwińska.
  • Konkurs Ojczyzny Polszczyzny – I miejsce w etapie szkolnym zajęła Milena Grabska.
  • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – Barbara Ławicka zakwalifikowała się do finału.
  • Ogólnopolski Konkurs English ACE – I miejsce Magdalena Popławska
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor – I miejsce: Weronika Stasiak, Filip Jarczewski, Milena Grabska
  • Miejski Konkurs Matematyka i Ekonomia – I miejsce Piotr Sajewicz
  • VI Międzynarodowy Interdyscyplinarny Konkurs o Laur Hugona – finaliści: Adam Delinowski, Piotr Sajewicz, Filip Jarczewski, Krzysztof Strzelecki
  • Wrocławski VI Przegląd Piosenki Turystycznej – I miejsce solistka Katarzyna Noworol i zespół wokalny Gimnazjum 19.
  • Konkurs Fotograficzny Wrocław Od Nowa – wyróżnienie dla Justyny Miśkowiec i Weroniki Zygmunt.
  • Uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowali się do finału Międzygimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Państwa Śródziemnomorskie”.
  • Piotr Sajewicz zajął 8 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z fizyki (organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej).
  • Jedenastu uczniów z klas trzecich otrzymało wyróżnienie.

Laureaci konkursu literackiego,który został przeprowadzony w ramach projektu Muzyczne Spotkania Kultur PAX ET BONUM PER MUSICAM (VII Międzynarodowy Festiwal w oparciu o myśl przewodnią jubileuszowej edycji spotkania – Asyż we Wrocławiu).

„Pokój w sercu, w domu, w szkole, w kraju i na świecie”

  • W kategorii proza I. miejsce zajął Jędrzej Czerniejewski, a II. Adam Pucek – obydwaj z naszej szkoły.

2010/2011

  • W VII edycji konkursu „Dzieli nas pół wieku” w kategorii Portret plastyczny uczennice Agnieszka Sobala kl. II c i Paulina Zięba kl. II d zajęły ex aequo II miejsce. Konkurs jest organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr 12 we Wrocławiu. Gratulujemy!
  • W Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu Katarzyna Noworol kl. I a zajęła I miejsce w kategorii Solista, natomiast Zespół Wokalny „Stradivarius” zajął II miejsce w kategorii Zespół
  • Krzysztof Libera został finalistą Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów „Union Jack Contest”
  • Krzysztof Gieruń został laureatem konkursu historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
  • W konkursie Wrocławskim „Satyrys 2011” w ramach Festiwalu Satyry i Humoru X Satyrykiada karykatura Wojciecha Korczyńskiego z kl. II D otrzymała II nagrodę, natomiast prace Natalii Gałczyńskiej kl. II C, Weroniki Pyzia kl. II D, Malwiny Sienkiewicz kl. II E i Agnieszki Sobali kl. II C zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową.
  • W XVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej pt. „Ziemia jest jedna – mowa ziemi od szeptu po krzyk” nagrodę zdobyła Wanda Zagożdżon z klasy I c, zaś wyróżnienia otrzymały Agnieszka Sobala z kl. II c oraz Zofia Koszewicz z kl. III d. Poza nagodzonymi pracami na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się także prace : Magdaleny Kowalskiej kl.I b, Filipa Jarczewskiego kl. II b oraz Piotra Sajewicza kl. II b.
  • Magdalena Kowalska z kl. I b fotografią pt.„Grzybki w parku” zajęła 3 miejsce w kategorii Gimnazjum wKonkursie Fotograficznym „JESIEŃ WSZĘDZIE” organizowanym przez Gimnazjum nr 5  im. C.K.Norwida we Wrocławiu
  • Zosia Koszewicz z kl. III D otrzymała WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tacy różni, a tacy podobni – cudzoziemcy w Polsce” organizowanym przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji IOM w ramach projektu „Międzykulturowa Szkoła w Wielokulturowej Społeczności”. Wręczenie nagród odbędzie się w Warszawie 8 stycznia 2011r
  • Zespół wokalny „Stradivarius” złożony z uczniów naszej szkoły zdobył Grand Prix na VI Przeglądzie Twórczości Zakazanej w Gimnazjum nr 2 we Wrocławiu piosenką Andrzeja Rosiewicza „Chcemy prawdy”.

2009/2010

Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

  • laureat konkursu – Mateusz Nowakowski

Olimpiada Informatyczna

  • udział w finale  – Paweł Dybiec

Olimpiada Zdrowia

  • III miejsce w finale miejskim

High Flier 2009

  • Voja Gleichgewicht

Konkurs Geograficzny „Sąsiedzi Polski”

I Miejsce we Wrocławiu:

  • Voja Gleichgewicht,
  • Agata Burek,
  • Krzysztof Krygier

Liga Naukowa

Zakwalifikowani do finału:

  • Kamil Miśta,
  • Maciej Szulc,
  • Marcin Telego,
  • Paweł Dybiec.

Chemik Gimnazjalista

Zakwalifikowani do II etapu:

  • Agata Burek,
  • Mateusz Nowakowski.

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „Płynąć pod Prąd”

I Miejsce w kategorii proza:

  • Magdalena Ratajczak

XIII Dolnośląskie Finały Turnieju Słowa w Roku Juliusza Słowackiego

I miejsce:

  • Agata Burek,

wyróżnienie:

  • Ewa Szczęsna

Ogólnopolski Konkurs Herbertowski

I miejsce:

  • Zofia Szczuka,

wyróżnienie:

  • Mateusz Murawski

Festiwal Piosenki Zakazanej

  • III miejsce w kategorii „Stradivarius”

2008/2009

W etapie wojewódzkim konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” wzięli udział:

  • Maciej Łaś,
  • Mateusz Nowakowski,
  • Michał Szyszkowski

Finaliści III Konkursu Matematyka i Ekonomia:

  • Marcin Janus,
  • Mateusz Mazurek,
  • Marcin Twardak.

Udział w finale konkursu miedzygimnazjalnego „Kraje Bałkańskie”:

  • Krzysztofa Rejno,
  • Izabeli Forjas
  • Karoliny Dziechcińska.

Finaliści II Wrocławskiego Konkursu Chemicznego „Chemik Gimnazjalista”:

  • Jakub Ferens,
  • Mikołaj Żmudziński

Alfik 2008

Nagrody dla:

  • Michała Szyszkowskiego
  • Agaty Jasiołek

Liga Naukowa

awans do półfinału dla:

  • Anny Sajewicz,
  • Bartosza Misiewicza,
  • Michała Szyszkowskiego,
  • Kamila Miśty

IV Wrocławski Konkurs Matematyczny

Do półfinału przeszli:

  • Marcin Janus,
  • Mateusz Mazurek,
  • Bartek Misiewicz,
  • Michał Szyszkowski,
  • Marcin Twardak,
  • Mikołaj Żmudziński.

III Konkurs Matematyka i Ekonomia

Do półfinału przeszła drużyna:

  • Marcin Janus,
  • Mateusz Mazurek,
  • Marcin Twardak

2008

Konkurs Zdolny Ślązak Gimnazjalista

Laureaci:

  • Edyta Dzięcioł z kl. 3E (konkurs chemiczny i biologiczny)
  • Marta Mularczyk z kl. 3C (konkurs matematyczny i fizyczny)

Liga Naukowa

  • Drużynowo 5. miejsce w kategorii „Najlepsze szkoły„.

LIDZE HUMANISTYCZNEJ oraz MATEMATYCZNEJ 6. miejsce zajęła:

  • Edyta Dzięcioł,

LIDZE MATEMATYCZNEJ 11. należało do

  • Rafała Kochańskiego,

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

  • Magda Padewska
  • Bartek Wojarski

Konkurs interdyscyplinarny pod patronatem Prezydenta Wrocławia: „O Laur Hugona”

Nagroda za zajęcie 7 miejsca w finale dla zespołu:

  • Edyty Dzięcioł,
  • Marty Mularczyk,
  • Michała Szyszkowskiego,
  • Natalii Piechoty

Wrocławski Konkurs Matematyczny: Matematyka i Ekonomia.

6. miejsce w finale dla drużyny klasy 2 c:

  • Bartosz Misiewicza,
  • Anny Sajewicz,
  • Natalii Miernik

Konkurs Alfik Matematyczny 2008

I miejsce w kraju:

  • Marta Mularczyk

10 miejsce w województwie:

  • Bartosz Misiewicz

2007

Międzygimnazjalny Wrocławski Konkurs Matematyczny „O laur Hugona”

  • 8 miejsce drużynowo

Deutschfreund 2007

  • Edyta Dzięcioł z kl. IIIE (III lokata: 45MW, 140 MK/ na 1162 uczestników)
  • Krzysztof Lizak z kl. IA – NAJLEPSZY WYNIK W SZKOLE ( 24MW, 121 MK/ na 1049 uczestników)

Osiągnięcia Zespołu Wokalnego naszego gimnazjum:

Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 8 im. marsz. Józefa Piłsudskiego na wrocławskich Kowalach

  • II miejsce

Festiwal Piosenki Zakazanej w Gimnazjum nr 2 im. Józefa Mackiewicza we Wrocławiu:

  • I miejsce w kategorii ZESPÓŁ
  • III miejsce w kategorii SOLISTA ( Agata Ponikowska )

Przegląd Piosenki Turystycznej w Gimnazjum nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida we Wrocławiu”

  • II miejsce

Osiągnięcia plastyczne:

Konkurs plastyczny „Krasnoludki są na świecie, a na pewno we Wrocławiu”

nagroda dla:

  • Karoliny Dziechcińskiej kl.II d,
  • Małgorzaty Lato kl.II c

2006

zDolny Ślązak 2006

część matematyczno-przyrodnicza

Do drugiego etapu przeszła:

  • Marta Czarnecka

VI międzygimnazjalny Konkurs dziennikarski organizowany przez Gimnazjum nr 4

  • Aleksandra Nowosad – II miejsce w kategorii reportaż
  • Agata Bogińczuk – wyróżnienie w kategorii wywiad

VI Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski organizowany przez Gimnazjum nr 15

Nagroda specjalna dyrektora dla:

  • Klaudii Kosowskiej

Konkurs Dziennikarski IDOL’2006

I miejsce dla:

  • Aleksandry Nowosad

II miejsce dla:

  • Agaty Dylewskiej

Międzygimnazjalny Konkurs Geograficzny: „Państwa Basenu Morza Śródziemnego”

  • IV miejsce

Międzygimnazjalny Konkurs Geologiczny

do finału zakwalifikował się:

  • Mateusz Zych

VI międzygimnazjalny Konkurs dziennikarski organizowany przez Gimnazjum nr 4

  • Aleksandra Nowosad – II miejsce w kategorii reportaż
  • Agata Bogińczuk – wyróżnienie w kategorii wywiad

Konkurs Dziennikarski IDOL’2006

I miejsce dla:

  • Aleksandry Nowosad

II miejsce dla:

  • Agaty Dylewskiej

Język Niemiecki:

1. Deutschfreund 15.11.2006

Wyniki:

  • Joanna Chłopek kl.IIIF – II lokata w kraju ( 5MW, 17MK)
  • Edyta Dzięcioł kl.IIE – najlepszy wynik w szkole ( 21MW, 92MK)
  • Kinga Wyka kl.IE – najlepszy wynik w szkole ( 18MW, 92MK)

2. Sprachdoktor 28.03.07

Wyniki:

  • Joanna Chłopek kl.IIIF IIIF (II lokata : 6MW, 22 MK/ na 1169 uczestników)
  • Krystian Kozak kl. IIID IIID (II lokata : 15MW, 55 MK/ na 1169 uczestników)
  • Edyta Dzięcioł kl.IIE (III lokata : 16MW, 67 MK/ na 1163 uczestników)

3. X Konkurs Poezji Niemieckiej W IV LO

  • Klaudia Kosowska kl. IIIE – udział w finale konkursu

4. Konkurs: Österreichische Literatur in Wrocław – II edycja, organizowany przez Instytut Austriacki we Wrocławiu ( 10.11.2006)

  • Klasa IIE: I miejsce we Wrocławiu

Język angielski

1. English Highflier (22.11.2006)

Wyniki:

Klasy trzecie

  • Lucyna Witek kl.IIIF – II lokata w kraju ( 16MW, 176MK)
  • Marta Czarnecka kl. IIIC – II lokata w kraju ( 23MW, 231MK)
  • Aleksander Zarzycki kl.IIID – III lokata w kraju ( 44MW, 313MK)
  • Agnieszka Cebulska kl.IIIC – III lokata w kraju ( 49MW, 373MK)

Klasy drugie

  • Piotr Hrľchol kl.IIB – III lokata w kraju ( 25MW, 220MK)
  • Bartosz Wojarski kl.IIB – III lokata w kraju ( 31MW, 290MK)

Klasy pierwsze

  • Aleksander Baworowski kl. ID – III lokata w kraju ( 29MW, 308MK)

2. English Ace 18.04.07

Wyniki:

  • Dzikowski Bartosz – III LOKATA W KRAJU ( 87,5%)
  • Witek Lucyna kl. IIIF – III LOKATA W KRAJU (85,27%)

3. Test OXFORD Plus – 10.11.06

Wyniki:

1. Bartłomiej Wojarski kl.2b 96pkt/100pkt
2. Piotr Hrľchol kl.2b 96pkt/100pkt
3. Paweł Chodorowski kl.2b 92PKT/100PKT

2005

Finał Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z geografii

zakwalifikowali się:

  • Andrzej Zapaśnik,
  • Katarzyna Sałaban

Język niemiecki:

1. Deutschfreund 27.10.2005

Wyniki:

  • Joanna Chłopek kl.IIF – tytuł laureata ( 3 miejsce w województwie, 11 w kraju)
  • Patryk Frąckowiak kl.IIIB – II lokata ( 7MW, 23MK)
  • Edyta Dzięcioł kl.IE – najlepszy wynik w klasach pierwszych ( 12MW, 40 MK)

2. Sprachdoktor 2.03.2006

Wyniki:

  • Joanna Chłopek kl.IIF – II lokata ( 5 miejsce w województwie, 15 w kraju na 1274 uczestników)
  • Krystian Kozak kl.IID – III lokata ( 49 MW, 183MK/ 1274 uczestników)
  • Patryk Frąckowiak kl.IIIB – III lokata ( 39MW, 135MK/ 1252 uczestników)
  • Edyta Dzięcioł kl.IE – najlepszy wynik w klasach pierwszych ( 27MW, 98 MK)

3. IX Konkurs Poezji Niemieckiej w IV LO

  • Marta Kaca kl. IE – reprezentowanie szkoły w finale konkursu

4. Udział w warsztatach „ Dzień Mozarta” w Instytucie Austriackim

I miejsce w Konkursie na najlepsze przebranie we Wrocławiu:

  • Agata Ponikowska kl. IE

5. Konkurs : Österreichische Literatur in Wrocław”, organizowany przez Instytut Austriacki we Wrocławiu.

  • Klasa IE – I miejsce we Wrocławiu

6. Konkurs zDolny Ślązak 2004/2005

  • II etap: Joanna Chłopek IF, Magda Bajon IIIB;

Język angielski:

1. English Highflier (3.11.2005)

Wyniki:

  • Aleksander Zarzycki kl. IID – III LOKATA W KRAJU
  • Agata Dylewska kl. IIIA – 29MW – najlepszy wynik w szkole
  • Lucyna Witek kl. IIF – 36MW – najlepszy wynik w szkole

2. English Ace 16.03.06

Wyniki:

  • Agata Dylewska KL.IIIA – III lokata w kraju
  • Beata Łanowiecka KL. IIID – III lokata w kraju

3. zDolny Ślązak Gimnazjalista

  • Marcin Krysiak 3D – II etap

2004

Kangur 2004

wynagrodzeni:

  • Jan Sokolnicki
  • Michał Wilkocki

Szkolny Nobel

Laureatką Konkursu w kategorii literackiej została nasza koleżanka:

  • Dominika Rudkowska z kl. IIIc

Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista

III etapie (wojewódzkim) konkursu polonistycznego znalazła się:

  • Magda Bajon z kl. IIB

etapie wojewódzkim konkursu biologicznego:

  • Piotr Piechura z kl. IIIC

Konkurs języka angielskiego

  • Małgorzata Ramus kl. IIIB
  • Jan Browarski kl. IIIE

Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”

Do ogólnopolskiego finału zakwalifikował się:

  • Szymon Kałwak kl. IIIc

2003

Konkurs „zDolny Ślązak” Gimnazjalista

Do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego zakwalifikowała się:

  • Aleksandra Borek III E

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wrocław”

I miejsce zajął:

  • G. Przybyś kl. IIID

Ogólnopolski Konkurs pt. „Sejm Dzieci i Młodzieży”

Wyróżnienie otrzymała:

  • Dominika Rudkowska kl. IIc

Konkurs Informatyczny „Mistrz Klawiatury”

I miejsce w etapie miejskim zajął:

  • Marcin Krysiak IC.

Konkurs Recytatorski

Wyróżnienie w etapie rejonowym otrzymali:

  • P. Gęsicki kl. IIIB
  • K. Cieśliński kl. IIA
  • M. Romańczuk kl. IID

Liga Naukowa

1) Język niemiecki

  • J. Jurczyk kl. IIIB
  • M. Niechajowicz kl. IIIB

2) Matematyka

  • M. Niechajowicz kl. IIIB

Konkurs Ekologiczny „Lasy Wrocławia”

Do II etapu zakwalifikowali się:

  • M. Mochocka kl. IIIE
  • Zasławska kl. IIIE
  • K. Sekuna kl. IIC
  • M. Mikołajczak kl. IIC
  • M. Wilkocki kl. IIC

Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o UE

IV miejsce w II etapie zajęła:

  • Zuzanna Kmita kl. IIIE

Wrocławski Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Do finału zakwalifikowała się:

  • Agata Zasławska kl. IIIE

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Liga XXI w.

W II etapie wzięły udział:

  • Agata Woźnicka kl. IIF
  • Renata Urbanowicz kl. IIF

Dolnośląski Przegląd Misteriów Paschalnych

I miejsce zajęły:

  • Zasławska kl. IIIE
  • M. Domowicz kl. IIIE
  • Rębielak kl. IIIE
  • M. Warzynowicz kl. IIIE
  • D. Kwapisz kl. IIIE
  • M. Narożnik kl. IIIE
  • K. Kut kl. IIIE

VI Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej w IV LO we Wrocławiu

Do finału konkursu (170/24) zakwalifikowały się 3 uczennice z naszej szkoły:

  • Aleksandra Trusiewicz kl. IIIF – 3 miejsce
  • Barbara Adaszyńska kl. IIIF – wyróżnienie
  • Agata Zasławska kl. IIIE

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wrocław”

I miejsce zajął:

  • Grzegorz Przybyś kl. IIID

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Liga XXI w.

W II etapie wzięły udział:

  • Agata Woźnicka kl. IIF
  • Renata Urbanowicz kl. IIF

2002

Międzyszkolny Turniej Meczy Matematycznych „Sigma”

  • Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła zaszczytne II Miejsce.

Konkurs „zDolny Ślązak”

Olga Gutkowska kl. IIIB

  • Laureatka: I Dolnośląski Konkurs Historyczny
  • Laureatka: I Dolnośląski Konkurs Przyrodniczy

Tomasz Poręba kl. IIIH

  • Laureat: I Dolnośląski Konkurs Przyrodniczy

Marcin Kołodziej kl. IIII

  • Laureat: I Dolnośląski Konkurs Przyrodniczy

Konkursy Wrocławskie

Tomasz Poręba kl. IIIH

  • Laureat: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny
  • Laureat: III Dolnośląski Konkurs Fizyczny

Konkurs „zDolny Ślązak”

Olga Gutkowska kl. IIIB

  • Finalistka: I Dolnośląski Konkurs Polonistyczny

Dorota Soja kl. IIII

  • Finalistka: II Dolnośląski Konkurs Matematyczny

Krzysztof Kozak kl. IIIC

  • Finalista: I Dolnośląski Konkurs Polonistyczny

Aleksander Wabik kl. IIIH

  • Finalista: I Dolnośląski Konkurs Przyrodniczy

Konkurs „Mat 2002”

  • Karol Kowalski kl. Ie – Wyróżnienie

Konkurs „Kangur”

  • Małgorzata Ramus

Konkursy Wrocławskie

Olga Gutkowska kl. IIIb

  • Finalistka: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny

Marcin Kołodziej kl. IIII

  • Finalista: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny
  • Finalista: III Dolnośląski Konkurs Fizyczny

Łukasz Stokwisz kl. IIIB

  • Finalista: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny

Krzysztof Dragun kl. IIIG

  • Finalista: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny

Aleksander Wabik kl. IIIH

  • Finalista: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny

Michał Kuczkowski kl. IIIB

  • Finalista: III Dolnośląski Konkurs Chemiczny

Konkurs Ogólnopolski „English Ace”

Agnieszka Łopyta kl. IIIF

  • II miejsce w województwie

Julia Słonina kl. IIIG

  • XXIV miejsce w województwie

XXXVI Konkurs „Młodzież poznaje teatr”

  • Dominika Rudkowska– nagroda indywidualna za recenzję teatralną.

XI Konkurs plastyczny „Wrocław Moje Miasto”

  • Grzegorz Przybyś – I miejsce

2001

XI Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”

  • Klaudia Kalicińska – wyróżnienie

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/osiagniecia-naukowe/