Wydrukuj to Strona

Promocja zdrowia

Nasza szkoła od lat jest w Sieci Szkół Promujących Zdrowie. M.in. bierzemy udział w projekcie "Zachowaj równowagę" w ramach szwajcarskiego programu "Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży". Projekt ma na celu zapobieganie nadwadze i otyłości wśród młodzieży oraz wdrażanie ich do aktywności fizycznej. W szkole prezentujemy na gazetce ściennej informacje dotyczące zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, przedstawiamy zdrowe jadłospisy, również jak zdrowo odżywiać się przed egzaminami (dla 3- klasistów). Powodzeniem cieszą się nasze akcje "Jabłko" i "Mleko"- raz w roku zakupujemy i rozdajemy uczniom te produkty. Chcemy również by Rodzice naszych uczniów brali czynny udział w naszych działaniach, w związku z tym poniżej przedstawiamy broszurkę dla nich " Zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym". Zachęcamy do lektury!
 
Więcej informacji tutaj.
 
Joanna Siepsiak i Jolanta Nowacka

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/promocja-zdrowia-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *