»

Cze 18 2017

Wydrukuj to Wpis

Sukcesy w biegach na orientację

Miesiąc maj był intensywnym okresem dla Naszych Biegaczy na orientację. Ostatecznie, z przyjemnością informujemy, że 26 maja drużyna z Gimnazjum nr 19 ZWYCIĘŻYŁA  W WOJEWÓDZKIM FINALE GIMNAZJADY w biegach na orientację. Naszą Szkołę reprezentowali:

Dawid Nieszczesny – 2A (indywidualnie III miejsce w województwie)
Łukasz Kaćma – 2B (indywidualne wyróżnienie za VI miejsce w województwie)

• Dawid Łobaczewski – 2B
  • Radosław Niedźwiecki – 2A
  • Wojciech Sambor – 2B.

Swoje doświadczenie i umiejętności zawodnicy zdobywali i rozwijali podczas poprzednich startów.

Dwa dni wcześniej, 24 maja uczniowie rywalizowali w Parku Wschodnim podczas Mistrzostw Orientuj Się. Pierwsze miejsca na podium wywalczyli nasi zawodnicy:

• Dawid Nieszczesny z klasy 2A (ZWYCIĘSTWO)
  • Dawid Łobaczewski z klasy 2B (II miejsce).

21 maja nasza drużyna wystartowała w Przygodowym Rajdzie na Orientację – 22 Tropicielu. Grupa (Łukasz Kaćma i Dawid Łobaczewski (2B) , Dawid Nieszczesny (2A), oraz opiekun – Mateusz Suwara)  przebyła w nocy trudną, 40 kilometrową trasę. Ukończenie rajdu wymagało rozwiązania licznych zadań sprawnościowych i logicznych. Zawodnicy m.in. przechodzili po linach i zaliczali surowy trening strzelecki.

13 maja Dawid Łobaczewski pobiegł we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. W zawodach uczeń  zdobył  srebrny medal.

Czwartego maja poznaliśmy ostateczne wyniki Ligi Szkół – Wrocław Night O-Fight (WNOF 17).
Był to cykl pięciu trudnych, nocnych biegów z mapą, organizowanych przez Śląsk Wrocław.  Uczniowie często dosłownie wbiegali w ciemność wrocławskich parków. Najciekawszy, emocjonujący wyścig został jednak rozegrany w budynku – Centrum Historii Zajezdnia. Ostatecznie ZWYCIĘŻYLIMY na wymagających, dłuższych trasach w kategorii A. Szkołę reprezentowały następujące osoby:
Kuba Krężel – 3B, Dawid Nieszczesny – 2A, Radosław Niedźwiecki – 2A, Łukasz Kaćma – 2B, Dawid Łobaczewski – 2B, Ilya Nikonenko – 1B, Aleksander Serwik – 1B.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/sukcesy-w-biegach-na-orientacje/