Wydrukuj to Strona

Szkolne Koło Teatralne

Koło Teatralne przy Gimnazjum nr 19 prowadzi p. J. Góreczna-Nowak. Zrzesza ono wszystkich chętnych uczniów klas I-III, którzy lubią występować przed publicznością, są wrażliwi na słowo, mają potrzebę działania i pasję. Koło jest otwarte również dla tych, którzy jeszcze w sobie tych cech nie odkryli.

Efektem naszej działalności są przedstawienia okolicznościowe i … bez okazji. W ostatnich trzech latach przed świętami Bożego Narodzenia wystawialiśmy jasełka dla uczniów. Czasami prezentowaliśmy je również poza szkołą, np. w Domu Seniora.

Z okazji święta szkoły wystawialiśmy przedstawienia w reżyserii opiekunki koła; „Uczeń nawiedzony przez muzy” – zainspirowany kulturą starożytnej Grecji oraz „Lekcja łaciny” – na podstawie esejów Z. Herberta.

Przedstawienie pt. „Odyseja”, nad którym pracowaliśmy cały drugi semestr roku szkolnego 2013/2014, zaprezentowaliśmy na Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś”. Było nam miło, gdy otrzymaliśmy dwa wyróżnienia: dla młodego aktora Bartka Sambora za rolę Odysa i Posejdona i drugie dla całego zespołu za „podejmowanie trudnych problemów antycznych” w spektaklu. Zajęcia koła to nie tylko praca nad konkretnymi przedstawieniami, ale także warsztaty kształcące dykcję, opanowanie ruchu scenicznego i podstawowych form teatralnych.

Zobacz film z przedstawienia pt. „Odyseja”

Odyseja:

« 1 z 2 »

Różne:

 

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/szkolne-kolo-teatralne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *