Wydrukuj to Strona

Współpraca z zagranicą

Współpraca z Niemcami (Kolonia)

Nasza szkoła partnerska:

MAX ERNST GESAMTSCHULE Z KOLONII

W tym roku szkolnym odbyło się już dziesiąte spotkanie z uczniami i nauczycielami z naszej szkoły partnerskiej z Niemiec.
Co roku bierzemy udział w wymianie szkolnej. Grupa chętnych uczniów naszego gimnazjum z klas pierwszych i drugich przygotowuje program i gościnę dla kolegów z Niemiec. Przez tydzień jesteśmy gospodarzami i staramy się jak najlepiej przyjąć naszych gości. Program jest bardzo ciekawy: uczniowie z Niemiec biorą udział w lekcjach swoich partnerów, wspólnie zwiedzamy Wrocław, bierzemy udział w projektach i warsztatach (plastycznych, teatralnych), w wycieczce np. do Jaskini Niedźwiedziej.
Stałym punktem programu jest animacja językowe, której zadaniem jest wspieranie i poprawienie komunikacji pomiędzy uczestnikami. To program oficjalny, ale wiele atrakcji przygotowują sami uczniowie i ich rodziny na popołudnia i wieczory. Każdy punkt programu to przede wszystkim możliwość nauki interkulturowej, okazja do zmniejszenia bariery językowej, poznania innej kultury.

Podobnie wygląda organizacja programu w Kolonii, gdy nasza grupa wyjeżdżą tam z rewizytą . Zarówno w Polsce jak i w Niemczech uczniowie zakwaterowani są u rodzin.
Program we Wrocławiu i nasz wyjazd do Kolonii jest wspierany finansowo przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Gorąco zachęcam wszystkich "germanistów" i "anglistów" do udziału w wyminie szkolnej z naszą szkołą partnerską z Kolonii!

Koordynator wymiany

Agnieszka Tomaszewska

Print

Permalink do tego artykułu: http://gimnazjum19.wroclaw.pl/wspolpraca-z-zagranica/